Červen 2012

Prázdniny!!! A trocha toho infa... :)

30. června 2012 v 10:38 | majdinka |  O.S.T.
A je to tady mí drazí... prázdniny jsou tu a já si na dva měsíce odpočinu od školy, abych se mohla připravovat k nástupu na gymnázium. Abych schrnula těch devět úžasných let na mé základce k tomu by mi nestačila všechna slova, která znám, ani věty z nich poskládané. Takže bych asi napsala... tak jak to bylo u všech lidí, když vycházeli v poslední den ze školy... plakali, protože se možná už nikdy neuvidí... říkali si hlášky, které se za děvět let vžili a smáli se tomu... prostě základka je úžasná, škoda, že jsem na to přišla až v ten devátý rok... Nechci vás tady zatěžovat mými smutnými pocity, které už jsou teď v pořádku... :))

Tak že bychom přešli k tomu infu? :)

Co bych vám chtěla na začátek říci je, že prázdniny strávím v našich luzích hájích hlavně na Šumavě, z toho vyplývá, že mé spojení se sítí bude prachbídné až žádné. Proto jsem se rozhodla, že blog na prázdniny pozastavím. Nebát se, já se zase na konci srpna vrátím... :) Takže tímto uzavírám všechny rubriky, včetně povídky, kde doufám, že jsem uzavřela v tom nejvhodnějším okamžiku, protože už konečně víte o co tam půjde... :)

A abych se dostala ke svému vysvědčení... byly na něm samé... (doufám, že nemusím doplňovat co) :))

Přeji Vám krásné prázdniny, užijte si je a v srpnu se opět setkáme!V chrámu

27. června 2012 v 14:08 | majdinka |  Jesus Christ Superstar
Toto je moc hezké.. alespoň v divadle... překupníci prodávají a smlouvají o zboží,
vše se děje v "domě Ježíšova otce" (v chrámu) Když je Ježíš spatří, vše rozhází a
za svého řevu je všechny vyprovodí....

Můj dům měl být modliteb chrám,

vy z něj děláte chlív!!

Ven všichni ven!!

Po tomto Ježíš předpovídá svou smrt, nacož rychle zapomíná,
protože se to všude začíná hemžit malomocnými, které uzdravuje.
No a nakonec zjistí, že na vše nestačí a malomocné vyhání.Remembering you ♥

25. června 2012 v 15:02 | majdinka |  O.S.T.
3 roky... před třemi lety se pro nás zastavil čas. Nikdo tomu nechtěl uvěřit...

23. června večer jsme měli discotéku a DJ pustil Billie Jean, někteří z nás se hádali a já k nim přišla a říkám jim: "Přece se nebudete hádat, když hraje takovejhle song, pojďte tančit!" Nevím jestli tančili nebo ne, ale já ano. Těšila jsem se na turné This Is It, věděla jsem, že ikdyž tam nebudu, budu si číst recenze a budu šťastná... 24. června jsme jeli domů, přijeli jsme pozdě a když jsem ráno vstávala, slyšela jsem to v rádiu... má rekce byla pouze: "Odešel další dobrý člověk."

Ani nevím jak, ale najednou jsem ze všech těch článků a všeho, co se vyrojilo, pochopila celou pravdu o Michaelu Jacksonovi, přišlo to jako blesk z čistého nebe, a teprve po pár týdnech nepřestávajícího přívalu informací, jsem doopravdy přišla na to o koho svět přišel. byli to otřesné prázdniny, ale už jsem se s tím vyrovnala... ano opravdu, ale vždy pro mě bude 25.6. ten nejhorší den, který kdy mohl být.

Vzpomínejme na Michaela jako na toho nejúžasnějšího člověka, kterého kdy Bůh stvořil, na člověka s neuvěřitelně čistou, průzračnou a zranitelnou duší. Na krále našich srdcí, kterého budeme milovat navždy! Na toho který měnil svět, který uzdravoval planetu, na toho kterému lidské utrpení a utrpení přírody nebylo lhostejné.

Rest In Peace. You will remain forever in our hearts.Pilátův sen

17. června 2012 v 13:39 | majdinka |  Jesus Christ Superstar
Pilátův sen... no spíše taková noční můra. Navíc v evangeliu se sen zdá jeho manželce...
no nic. Zdá se mu o Ježíši o tom jak ho lidé zbožňují
a náhle propukají v pláč a z Ježíšovi smrti viní jeho.


ŠVP

14. června 2012 v 17:07 | majdinka |  O.S.T.
A je to tady, dlouho očekávaný... tedy mnou... :) týden je tady.. jedu na školu v přírodě... a to naposled se svojí starou třídou... :)

Nebudu zde od 15.-21.6. 2012

Tak doufám, že to beze mě vydržíte... :)

P.S. O svojí kapitolku nepřijdete... tu jsme pro ás přednastavila... :)

Songy 2

13. června 2012 v 17:33 | majdinka |  Videa
Jelikož se mi zalíbilo přidávat písničky od někoho jiného než od Mika, tak to zopakuji... ještě jednou... ♥ :) tentokrát od Eltona Johna... znáte Lvího krále?? :)A nakonec bonus... ♥ :) Tak tenhle kousek filmu naprosto žeru... :DDD


Songy

12. června 2012 v 16:22 | majdinka |  Videa
Lidé mi občas říkají, že taky nic jiného krom MJ neposlouchám... zde je důkaz, že poslouchám i jiné geniální umělce... :D xD ♥
Terezín a Lidice

10. června 2012 v 15:30 | majdinka |  Úvahy
Ve středu 6.6. jsem společně s asi polovinou 2. stupně navštívila památník Lidice, krematorium v Terezíně a pevnost Terezín (koncentrační tábor). Proč píšu až dnes... je to proto, že 10.6. 1942 byly Lidice vypáleny, jako pomsta Čechům za povedený atentát na Heydricha. Byl to hodně silný zážitek, přesto se našli jedinci, kteří se zrovna moc pietně nechovali....
Když jsme dojeli do krematoria a podívali se na patologii, spalovny a prohlédli si hřbitov... mnoho lidí se začalo rozezlívat, proč nás sem učitelé berou, proč máme mít trauma z tohohle... no a já jim na vyřčenou otázku odpověděla: "Je to proto, že bychom měli vidět zblízka, co mohla vytvořit jedna jediná myšlenka vůdce Hitlera, čeho všeho byl schopný." Kamarádka mi přisadila: "Protože historie se může opakovat." Ano právě proto jsma tam jeli, abychom to vše viděli... Terezín... to už jsme moc nevnímali, ale přece jen koncentrační tábor vás v klidu nenechá. Nelidské podmínky a ta atmosféra... dolehlo to a doufám, že se vyplní u nás to nejlepší Ježíšovo podobenství. "Zrno padlo na úrodnou půdu, vzklíčilo, dobře rostlo a dalo plný klas." To se dostávám k další věci... U krematoria byl hřbitov, kde byly židovské náhrobky a na nich byly kamínky, protože Židé kytky nedávají. Pán nám vyprávěl, že si Izraelská ambasáda vyžádala i do kamene vytesaný symbol sedmiramenného svíce. A dokonce byl do krematoria pivezen i památeční kámen na kterém byl napsán Žalm:

Má bolest vždycky jest přede mnou.


Soubor:Židovský hřbitov v Terezíně 2009 04.JPG


Lásky jedné plavovlásky...

10. června 2012 v 11:51 | majdinka |  Úvahy

...aneb můj problém s dvěma XX a dvěma YY

Sloh na téma láska ke dvoum mužům. (smyšlený sloh) :)

Všechno to začalo, když jsem ho poprvé spatřila... bezhlavě jsem se zamilovala... prostě jsem nemohla jinak, stále jsem se na něj dívala a kdykoli byla možnost šla jsem za ním a povídala jsem si s ním, byl můj učitel, ale já se do něj stejně zamilovala... mé matce se také líbil.... líbila se jí myšlenka zeťe, a nevěděla jak moc bych si to přála já... Ale byl zde druhý, ten který mne bezhlavě miloval a chtěl se mnou strávit zbytek života, bylo to trochu naivní, ale on byl schopný se zabít kdybych s ním nebyla... také jsem ho milovala, on věděl o tom druhém, rvalo mi srdce když mě viděl jak se za ním dívám. A rvalo to srdce i mě. Já je milovala oba, ale nevěděla jsem jestli to s učitelem má nějaké pokračování, i on se na mě díval a má společnost mu dělala také nejspíš dobře jako mě, ale nevěděla jsem na čem sem... to jsem za ním měla jít a zeptat se ho..."Milujete mě jako já vás??" To by bylo asi trochu blbé... navíc k učiteli, ale nemohla jsem to udělat i z druhého důvodu, totiž kvůli tomu druhému, byl by schopný se zabít, tomu věřím. Chodím s ním, mám ho ráda, ale myslím na učitele a on to ví a je z toho smutný, a já jsem smutná za něj. Co mám dělat, mám na jednoho z nich a zapomenout... a na koho? Nebo si mám zjistit na čem vlastně jsem, mám mu zlomit srdce a učiteli říct pravdu?? Co s tím mám dělat, brzo i ze mě budou dvě půlky, jestli s tím něco neudělám.

Poradíte jí?

Je to úžasné cvičení, vcítění se do situace, zkuste to a napište, co byste udělali vy, jak byste jí poradili...

Zvonek zelený

7. června 2012 v 17:03 | majdinka |  Ptáci
Další "fťák" je hezký a mě se líbí.. co vám?? :DD


Normálnost

7. června 2012 v 16:53 | majdinka |  Téma týdne
Ono být normální, není jen tak... každý má jiné nároky na normálnost, a ne vždy všichni něčí nároky splňujeme.
Já nevím jestli jsme normální, možná ne možná ano a rozhodně vás neodsoudím, když mi řeknete, že nejsem. Mnoho lidí tvrdí, že jsem divná... možná ano možná ne... rozhodně si připadám jiná... v tomto světě... neříkám, že sem nepatřím, ale nevím co si mám o své existenci myslet... od té doby co jsem si přečetla Nový zákon, něco se nějak změnilo... cítím to ale nevidím a to mě štve. Když slyším o konci světa. Ne žádný nebude... pouze změna v tomto světě, oni nepředpověděli konec světa, ale změnu, přiletí vládci hvěz, abych řekla pravdu, docela se těším. Můj táta rád říká: "Konečně si pro mě přijdou, odletím s nima, čekám na Vás!" Zas takhle to necítím, nevím v čem jsem JINÁ, ale doufám, že na to brzo přijdu, ale přes toto všechno si myslím, že jsem normální. Jak říká má dobrá kámoška:

V rámci své nenormální rodiny, jsem absolutně normální, v rámci všeho ostatního, jsem považována za nenormální.

Co myslíte vy? :) :D

Šimon Zélotes / Ubohý Jeruzalém

6. června 2012 v 17:45 | majdinka |  Jesus Christ Superstar
Máme tady další árii a aby té euforie nebylo málo,
tahle je také velice navazující na Hosanna.
Šimon jaksi chce po Ježíši, aby se s mečem vrhnul na Řím...
všichni to po něm chtěj a těšej se až bude mít slávu na věky věků a moc.
Ježíš jim ale říká, že nevědí co je to sláva a moc a smutní nad ubohým Jeruzalémem,
který před tuto pravdou zavírá oči...

Také Vám to něco připomíná?

...

jak se zdá vůbec netuší, co je moc a sláva,
jak jen tíží sláva, co je to mít moc,
jak jen tíží moc.

INFO

6. června 2012 v 17:20 | majdinka |  O.S.T.
Jak název napovídá bude tady teď trochu informací... nejde o nic nějak závažnýho... :DD Takže se nebojte.. zkouškové období mám sice také, ale škola mě nějak moc netrápí vzhledem k mé jaksi genialitě... protože mi v PPP vyšly všechny výsledky testů pro výběr škol jako nadprůměrné... ale o to tady nejde.. :D Chtěla jsem vám jen říct, že blog zase trochu rozdýchám... moc jsem nepřidávala, no a chystám se to napravit... oživím nějakou tu rubriku a taky nějaký ten článeček a hlavně.. jsem ráda, že mohu dodržovat pondělní přidávání kapitolky, tak doufám, že mi to vydrží... :DD A jinak teda jestli mi čas dovolí, tak si konečně dočtu povídky u Nikinky a Moničky..., doufám že to zvládnu... :DD A možná bych také mohla změnit vzhled co?? Hmm to bych mohla... nějakého Mika... tak já jdu přemýšlet... :)

523023_3809149838623_1786067041_n_large

Diplom

5. června 2012 v 20:35 | majdinka |  Ostatní obrázky
Vzpomínáte na můj odjíždějící vlak... můj krásný dětský obrázek?? Tak za ten jsem dostala svůj první diplomek... ♥ :D Je moc krásný a děkuji za něj Maye, tvá soutěž byla moc dobrá, ráda jsem se zůčastnila... :D